| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 20-60X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 20-60X |
| Objective Diameter(mm) | 60mm |
| Angle of View | 2.4-1.2 degree |
| Field of View | 126-63ft/1000yds,42-21m/1000m |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 4-1.3mm |
| Eye Relief | 16-12mm |
| Close focus | 10m |




