|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Binocular |
| Magnification: | 8X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective Diameter(mm) | 42mm |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 4.9mm |
| Exit Pupil Distance(mm) | 18.2mm |
| Angle of View | 6.44° |
| Field of view | 338FT/1000YDS,113M/1000M |
| Close Focal Length(m) | 3.5m |
| Lens Coating | MC |
| Waterproof and fogproof | Yes |