|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 8X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective Diameter(mm) | 42mm |
| Front lens Diameter | 55mm |
| Prism | BK7 |
| Prism Type | Roof |
| Eyepiece Diameter | 23mm |
| Lens Coating | MC |
| Field of View | 6.48° |
| Eye Relief | 18.6mm |
| Close Distance | 3m |
| Diopter System | -4D~+4D |
| UNIT DIAMENSION | 153*55*69mm |
| UNIT WEIGHT | 403g |