|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 15-45 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 15-45x |
| Objective Diameter(mm) | 60mm |
| Type of Prism | Porro/BAK4 |
| Number of Lens | 7Pcs/5Groups |
| Lens Coating | MC |
| Focus system | Cent. |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 15x4mm 45x-1.3mm |
| Exit Pupil Distance(mm) | 15x-18mm 45x-15mm |
| Angle of View | 1.8° at 20X/1.0° at 60X |
| Field of View | 15x-115FT/1000YDS 45x-57FT/1000YDS,15x-38M/1000M 45x-19M/1000M |
| Min. Focal Length(m) | 6m |
| Resolution | ≤3.5″ |
| Waterproof | 1.5m/3min |
| Eyecups System | Twist-up |
| Unit Dimenison | 345x160x78mm |