| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Type: | Riflescope |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8-32X |
| Objective lens diameter(mm) | 50mm |
| FOV@100YDS | 5.97-1.28m/19.6-4.2ft |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 8.3-2 |
| Eye Relief(mm) | 85-70mm/4.13-3.34ft |
| 1 CLICK@100YDS | 0.125inch |
| Tube Diameter | 30mm/1.2inch |
| TUBE LENGTH | 400mm/15.74inch |
| Weight(g) | 880g |