| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 Year |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 10 |
| Objective Diameter(mm) | 42mm |
| Prism Type | BK7 |
| Lens Coating | MC |
| EXIT PUPIL DIAMETER | 4mm |
| EXIT PUPIL DIST. | 13.6mm |
| FIELD OF VIEW | 304FT/1000YDS |
| MIN.FOCAL.LENGTH | 3.5m |
| Waterpoof and fogproof | Yes |
| EYECUPS SYSTEM | Twist up |
| UNIT DIMENSION | 156*71*54mm |
| UNIT WEIGHT | 341g |