|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 10X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 10 |
| Objective Diameter(mm) | 50mm |
| EXIT PUPIL DIAMETER | 4.5mm |
| Eye Relief | 16mm |
| FIELD OF VIEW | 6.5° |
| FT/1000YDS | 342ft |
| M/1000M | 114m |