| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | Yes |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective Diameter(mm) | 42mm |
| Prism Type | BAK4 |
| Lens Coating | FMC |
| Focus System | Cent. |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 4.9mm |
| Exit Pupil Distance(mm) | 18mm |
| Field of View | 6.6° |
| FT/1000YDS | 347FT/1000YDS 116M/1000M |
| MIN.FOCAL.LENGTH | 3.2m |
| WATER PROOF and fogproof | Yes |
| Eyecups system | Twist-Up Eyecups |
| UNIT DIAMENSION | 146*128*54mm |
| UNIT WEIGHT | 685g |

