| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 15-45X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 20-60X |
| Objective Diameter(mm) | 80mm |
| Prism Type | BAK4 |
| Lens Coating | FMC |
| Number of Lens | 5pieces5groups |
| Exit Pupil Distance(mm) | 18mm~14.5mm |
| Angle of view | 1.5°~ 0.7°± 5% |
| Field of View | 78.6ft~52.4ft / 62.9ft~36.7ft @1000YDS,32.7m~22.7m /26.2m~ 16m @1000m |
| Minimium Focal Length(m) | 7m / 21ft |
| Pouch | Yes |
| Strap | Yes |
| CLEANING CLOTH | Yes |
| CILICA GEL | Yes |