| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 25X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 25 |
| Objective diameter(mm) | 30mm |
| Field of view (1,000m) | 38m |
| Lens glass | K9 |
| lens coating | Multi Coated |
| Materials | Brass or aluminum |
| Net weight | 300g for brass / 137g for aluminum |
| Size | 13.7×3.6cm |