| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 15-45X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 15-45X |
| Objective Diameter(mm) | 65mm |
| Prism Type | BAK4 |
| Lens Coating | FMC |
| Number of Lens | 5pieces5groups |
| Exit Pupil Distance(mm) | 14.5mm~12.5mm |
| Angle of view | 1.87°~ 0.92°± 5% |
| Field of View | 98ft~68.1ft /78.6ft~ 48.2ft @1000YDS,32.7m~22.7m /26.2m~ 16m @1000m |
| Minimium Focal Length(m) | 6m / 18ft |
| Pouch | Yes |
| Strap | Yes |
| CLEANING CLOTH | Yes |
| CILICA GEL | Yes |