| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Binocular |
| Magnification: | 8X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective diameter(mm) | 22mm |
| Angle of View | 7.0 degrees |
| Field of View | 122m/1000m |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 2.6mm |
| Exit Pupil Distance(mm) | 10mm |