|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Binocular |
| Magnification: | 8X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective Diameter(mm) | 32mm |
| Prism Type | BAK4 |
| Lens Coating | FMC |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 4.9mm |
| Exit Pupil Distance(mm) | 18mm |
| Angle of View | 8.1° |
| Field of View | 425ft/1000YDS |
| 142m/1000M | |
| MIN.FOCAL.LENGTH | 3.2m |
| WATER PROOF and fogproof | Yes |
| Eyecups system | Twist-Up Eyecups |
| UNIT DIAMENSION | 126*125*50mm |
| UNIT WEIGHT | 595g |