|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 8X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective Diameter(mm) | 42mm |
| Prism Type | BK7 |
| Lens Coating | MC |
| EXIT PUPIL DIAMETER | 5.2mm |
| EXIT PUPIL DIST. | 18mm |
| FIELD OF VIEW | 330FT/1000YDS |
| MIN.FOCAL.LENGTH | 3m |
| Waterpoof and fogproof | Yes |
| EYECUPS SYSTEM | Twist up |
| UNIT DIAMENSION | 160*71*54mm |
| UNIT WEIGHT | 353g |