|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Binocular |
| Magnification: | 10X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective Diameter(mm) | 32mm |
| Prism Type | Roof/BAK4 |
| Lens Coating | FMC |
| Focus System | Cent. |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 4mm |
| Exit Pupil Distance(mm) | 15mm |
| Field of View | 8.1° |
| FT/1000YDS | 425ft |
| M/1000M | 142m |
| MIN.FOCAL.LENGTH | 3.2m |
| RESOLUTION | ≤5.6" |
| WATER PROOF | 1m / 30min |
| NITROGEN FILLED | Yes |
| UNIT DIAMENSION | 123*125*50mm |
| UNIT WEIGHT | 584g |