| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Binocular |
| Magnification: | 20X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 20 |
| Objective diameter(mm) | 80mm |
| Prism | BAK4 |
| Lens Coating | FMC |
| Field of View | 3.25° |
| Eye Relief | 16.5mm |
| Waterpoof and fogproof | Yes |
| Diopter Adjustment | -5D~+5D |
| Net weight(g) | 575g |