|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 10X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 10 |
| Objective Diameter(mm) | 25mm |
| Field of view | 66/1000m |
| Exit pupil diameter(mm) | 2.5mm |
| Exit pupil distance(mm) | 12.7mm |
| Prism | BK7, roof prism |
| Color | camo |
| Coating | Fully coated (Ruby, blue or green coated) |
| Focus system | Eyepiece |
| Eye cups | Fold down |
| Unit size | 11.6X3.5cm |
| Material | rubber, plastic, aluminium alloy, glass |