|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Type: | Riflescope |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 3-9x |
| Coating | Fully Green Multi Coated |
| Objective Lens | 40mm |
| Reticle Type (Etched / Wire) | Wire |
| Ocular Lens Diameter | 35mm |
| Objective Lens Diameter | 25mm |
| Exterior Finish | Matte Black |
| Mounting Length | 137mm |
| Objective/Field of View/(100yds) | 24.1-8.4 feet (4.6-1.6°) |
| Exit Pupil | 11mm-3.7mm |
| Length | 13.5",(343.0mm) |
| Tube Dia | 25.4mm |
| Eye Relief | 4.13"-3.93",( 105mm-100mm) |
| Diopter Adjustment | -2~+2 |
| Adjustment Click Value | 1/4 MOA |
| Max. Elevation/Windage Adjustment Range | -30MOA~+30MOA |
| Parallax correction(yds) | 100YDS |


