|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | Yes |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective Diameter(mm) | 42mm |
| Prism Type | Roof/BAK4 |
| Lens Coating | FMC |
| Focus System | Cent. |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 5.2mm |
| Exit Pupil Distance(mm) | 17.2mm |
| FT/1000YDS | 425ft |
| MIN.FOCAL.LENGTH | 2m |
| Waterproof and fogproof | Yes |
| NITROGEN FILLED | Yes |
| UNIT DIAMENSION | 141*127*52mm |
| UNIT WEIGHT | 678g |