|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 10X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 10 |
| Objective Diameter(mm) | 42mm |
| Prism Type | BAK4 |
| Number of Lens | 8 pieces 6 groups |
| Lens Coating | Yes |
| Focus system | Cent. |
| EXIT PUPIL DIAMETER | 4.1mm |
| EXIT PUPIL DIST. | 14mm |
| ANGLE OF VIEW | 7.4° |
| FIELD OF VIEW | 388FT/1000YDS |
| 129M/1000M | |
| MIN.FOCAL.LENGTH | 3m |
| RESOLUTION | ≤6.5" |
| NITROGEN FILLED | Yes |
| EYECUPS SYSTEM | Twist up |
| UNIT DIAMENSION | 139*80*50mm |
| UNIT WEIGHT | 336g |