| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | Yes |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective diameter | 21mm |
| Eyepiece Diameter(mm) | 14mm |
| Field of View | 128m/1000m |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 2.75mm |
| Exit Pupil Distance(mm) | 12mm |
| Exit pupil distance(mm) | 16.2mm |
| Angle of view | 7° |
| Close Focal Length(m) | 10ft/3m |