| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | Yes |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 20-60x |
| Objective Diameter(mm) | 60mm |
| Angle Field of View | 2.4-1.2degree |
| Field of View (ft@1000yds/m@1000m) | 126-63/42-21 |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 4-1.3mm |
| Eye relief(mm) | 16-12mm |
| Close Focus(m) | 10m |
| Waterproof | Optional |