| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 25-75X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 25-75X |
| Objective Diameter(mm) | 70mm |
| Front Lens Diameter(mm) | 92mm |
| Prism | BAK4 |
| Prism Type | Porro |
| Eyepiece Diameter(mm) | 15mm |
| Lens Coating | FMC |
| Field of view | 1.9-0.91degree |
| Waterproof (Y/N) | Yes |
| Fogproof(Y/N) | Yes |


