| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | Yes |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective Diameter(mm) | 42mm |
| Exit Pupil Diameter(mm) | 5.2mm |
| Exit Pupil Distance(mm) | 18mm |
| Field of view | 330ft/1000yds |
| Close Focal Length(m) | 2.5m |
| Type of Prism | K9 |
| Lens Coating | MC |
| Dimension of product(mm) | 154X126X52mm |
| Weight(g) | 550g |