| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Type: | Riflescope |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 2.5-10X |
| Objective lens diameter(mm) | 50mm |
| FOV@100YDS | 12.7"-50.8" |
| Eye Relief(mm) | 83.82mm/3.3ft |
| 1 CLICK@100YDS | 0.25inch |
| Tube Diameter | 30mm/1.2inch |
| TUBE LENGTH | 327mm/12.9inch |