| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 10X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 10 |
| Objective Diameter(mm) | 50mm |
| Prism Type | BAK4 |
| Lens Coating | MC |
| EXIT PUPIL DIAMETER | 4.9mm |
| EXIT PUPIL DIST. | 17mm |
| ANGLE OF VIEW | 5.9° |
| FIELD OF VIEW | 103M/1000M |
| MIN.FOCAL.LENGTH | 2m |
| Waterpoof and fogproof | Yes |
| EYECUPS SYSTEM | Twist up |
| UNIT DIAMENSION | 172*79*59mm |
| UNIT WEIGHT | 429g |