| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Binocular |
| Magnification: | 8X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective diameter(mm) | 30mm |
| Front Lens Diameter(mm) | 45mm |
| Prism | BAK4 |
| Prism Type | Porro |
| Eyepiece Diameter(mm) | 18mm |
| Lens Coating | FMC |
| Field of View | 8° |
| Eye Relief | 24mm |
| Close Distance | 3m |
| Waterpoof and fogproof | Yes |
| Diopter Adjustment | -5D~+5D |
| Net weight(g) | 575g |
| Dimensions of product | 165x57x125mm |