| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Monocular |
| Magnification: | 8X |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Magnification | 8 |
| Objective Diameter(mm) | 42mm |
| Prism Type | BAK4 |
| Lens Coating | MC |
| EXIT PUPIL DIAMETER | 5.2mm |
| EXIT PUPIL DIST. | 17.2mm |
| FIELD OF VIEW | 7.5° |
| M/1000M | 131m |
| MIN.FOCAL.LENGTH | 2m |
| Waterpoof and fogproof | Yes |
| EYECUPS SYSTEM | Twist up |
| UNIT DIAMENSION | 147*73*53mm |
| UNIT WEIGHT | 330g |