3-9X40 Wholesale Fmc Hunting Riflescope (BM-RS8021)
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Type: | Rifle Scope |
Diamond Member Since 2012
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
No. 255 Tiangao Lane, Southbusiness Area, Yinzhou District, Ningbo, Zhejiang, China
International Commercial Terms(Incoterms)
FOB, CFR, CIF, DAT, FAS, DDP, DAP, CIP, CPT, FCA, EXW, Others
Terms of Payment
LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- BM-RS8021
- Magnification
- 3-9X
- Coating
- Fully Green Multi Coated
- Scope Tube Diameter
- 25.4mm
- Reticle Type (Etched / Wire)
- Wire
- Ocular Lens Diameter
- 35mm
- Objective Lens Diameter
- 40mm
- Exterior Finish
- Matte Black
- Mounting Length
- 129mm
- Field of View
- 3.6-12.6 Feet@Yds
- Exit Pupil
- 13.3mm-4.4mm
- Eye Relief
- 4.13"-3.93", ( 105mm-100mm)
- Diopter Adjustment
- -2~+2
- Adjustment Click Value
- 1/4 Moa
- Max. Elevation/Windage Adjustment Range
- -30 Moa~+30moa
- Parallax Correction(Yds)
- 100yds
- Transport Package
- Styrofoam Box + Carton Box
- Specification
- X
- Trademark
- OEM
- Origin
- China
- HS Code
- 901310010
- Production Capacity
- 100PCS/Month
Product Description
3-9x40 wholesale RifleScope
| Magnification | 3-9x |
| Coating | Fully Green Multi Coated |
| Objective Lens | 40mm |
| Reticle Type (Etched / Wire) | Wire |
| Ocular Lens Diameter | 35mm |
| Objective Lens Diameter | 25mm |
| Exterior Finish | Matte Black |
| Mounting Length | 129mm |
| Objective/Field of View/(100yds) | 33.6-12.6 feet (6.4-2.4°) |
| Exit Pupil | 13.3mm-4.4mm |
| Tube Dia | 25.4mm |
| Eye Relief | 4.13"-3.93",( 105mm-100mm) |
| Diopter Adjustment | -2~+2 |
| Adjustment Click Value | 1/4 MOA |
| Max. Elevation/Windage Adjustment Range | -30MOA~+30MOA |
| Parallax correction(yds) | 100YDS |
| Length | 12.09", (307.0mm) |


Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Riflescope&Red Dot Scope
- Common Series
- 3-9X40 Wholesale Fmc Hunting Riflescope (BM-RS8021)
Hot Searches
More